Harry Potter i nie wszystkim znane uzupełnienie sagi

Każdy z nas odczuwa czasami potrzebę zagłębienia się w coś niezwykłego, magicznego. Najlepszym udowodnieniem tego twierdzenia jest popularność, która już od początków druku towarzyszy opowiadaniom wszelkiego typu.

Jednymi z najlepiej sprzedających się książek typu fantasy okazały się opowieści przybliżające nam świat czarodziei, a także chłopca, jakim był Harry Potter.
Na książkach jednak nie poprzestano, gdyż podobnie jak w przypadku większości cieszących się znaczną popularnością powieści, zostały one zekranizowane.

Jako że posiadamy różnorodne gusta, to nie sposób, by wszystkim przypadły one do gustu (tak same książki, jak i filmy). Nie sposób jednak odmówić im swoistej przełomowości, gdyż nie bez powodu odniosły one ogromny sukces, wpędzając ludzi na całym świecie w objęcia swych foteli, gdzie mogli spokojnie oddać się wertowaniu kolejnych stron z zapartym w piersi tchem.

Nie wszyscy amatorzy twórczości J.K Rowling zdają sobie jednak sprawę z faktu, że nie poprzestała ona opisywania przepełnionego magią świata na książkach o „chłopcu, który przeżył”.

Baśnie barda Beedla” zostały przybliżone czytelnikom w siódmym tomie książki o tytule „Insygnia Śmierci”, a dokładniej przedstawiona została jedna z nich, konkretniej opowieść o trzech braciach.

Zbiór baśni został stworzony przez pisarkę w 2007 roku i przybliża nam 5 różnych opowieści:

 1. Czarodziej i skaczący garnek(The Wizard and the Hopping Pot)
 2. Fontanna Szczęśliwego Losu(The Fountain of Fair Fortune)
 3. Włochate serce czarodzieja(The Warlock’s Hairy Heart)
 4. Czara Mara i jej gdaczący pieniek(Babbitty Rabbitty and her Cackling Stump)
 5. Opowieść o trzech braciach(The Tale of the Three Brothers)

 

Harry Potter – Saga

Wiecie już zatem, że powieści dotyczące życia małego czarodzieja, to nie tylko te książki:

 • Harry Potter i Kamień Filozoficzny
 • Harry Potter i Komnata Tajemnic
 • Harry Potter i więzień Azkabanu
 • Harry Potter i Czara Ognia
 • Harry Potter i Zakon Feniksa
 • Harry Potter i Książę Półkrwi
 • Harry Potter i Insygnia Śmierci
 • Harry Potter i przeklęte dziecko

Czytelnik opisywanych baśni otrzymuje jednak nie tylko nowe i ciekawe spojrzenie w znany mu już świat, lecz także smaczek w postaci obszernego komentarza nikogo innego, jak kontrowersyjnego Albusa Dumbledoore’a.

Opowieści skierowane są nie tylko do Potteromaniaków, lecz wszystkich użytkowników – zarówno tych młodszych, jak i starszych. Ich treść zarazem bawi, porusza, a nawet przeraża. Zawarte w nich refleksje nie ograniczają się do świata fantasy, gdyż przecież prócz samej magii, niewiele różni się on od naszego – ludzie w dalszym ciągu posiadają problemy, rozterki, wciąż obawiają się śmierci i samotności.

Baśnie barda Beedla to jeden z trzech dodatków opisujących uniwersum wykreowane przez J.K Rowling, która zdecydowała się na uzupełnienie stworzonej przez siebie sagi.

Comments are closed.